Včelí bodnutí


Když můj dědeček zemřel, tak po sobě nechal několik včelstev. A protože se včel opravdu hodně bojím, tak jsem si řekla, že tohle budu muset asi někomu darovat. Naštěstí se potom ozval můj mladší bratr. Můj bratr je o dva roky mladší než já. Ani on nemá se včelami žádné zkušenosti, ale i tak řekl, že se přeci včelstva po dědečkovi nevzdá a že včely převezme po dědečkovi. Byla jsem docela v šoku, protože si vzpomínám, že ještě před několika lety bratr říkal, že je na včelí bodnutí opravdu hodně alergický. Já si vzpomínám, že když ho jednou štípla včela, tak celý otekl a byl úplně červený a měl oteklý krk, potom musel také na kalciové injekce anebo na kapačku, aby mu otok od včely z krku zmizel.

Bratr se stal včelařem.

Je to už několik let, bratr chodí tedy na testy. Už ho několikrát poštípaly i dědečkovi včely, ale zatím už to měl bez nějakých následků, že by mu možná alergie na včelí bodnutí zmizela? Tohle nevím. V tomhle se tedy moc nevyznám, ale jsem ráda, že jsem se alespoň nemusela zbavit včelstev po dědečkovi a že včely převzal můj bratr. Včely jsou opravdu hodně potřebná zvířata. Je to velice potřebný hmyz.

Ze včera mám velký respekt.

Také jsem dokonce slyšela, že kdyby prý vůbec nebyly včely, tak do sta let vyhne prý celý svět, že prý včely jsou takovou metlou života a všech potravin, že prý bez včel by jednoznačně nešel opylovat žádný strom. Lidé by to museli dělat ručně, ale i tak, kdyby se lidé snažili udělat všechno ručně, tak by to nešlo. Myslím si, že všelijaký hmyz anebo všelijaká malá zvířata vždycky tady něco mají dělat. Mají tady svou funkci, takže i když si myslíte, že některý hmyz je tady nepotřebný, tak věřte, že některé funkce má. Ale i když jsem takhle přemýšlela, tak na co má třeba funkci komár? Ten jenom lidem pije krev, a to doslova. Komáry si teda doma nepěstuji, ale když bratr chce mít včely, tak budiž. A doufám, že jenom ta alergie už se mu nevrátí.