Ten, kdo podniká, si na sebe musí dokázat vydělat. Nemá žádného zaměstnavatele, který by mu poskytoval pravidelný plat, a nemá ani žádného mecenáše, který by mu dával peníze na přilepšenou, když se právě dost nevydělá. Podnikatel zodpovídá sám za sebe i za svou firmu a na všechno si musí peníze prostě vydělat sám. Jinak je nemá.
Když se ale podnikateli nedaří, tento není samozřejmě náležitě finančně zajištěný a potýká se s těžkostmi. Ze kterých se rozhodně není snadné vymanit. A ty ho táhnou i s celým podnikáním ke dnu. A proto se stává, že někdy přijde soukromníkům vhod i půjčka. Není to sice žádná spása, je to jenom dočasná pomoc, ale někdy je i prostě něco takové důležité. Někdy i půjčka rozhoduje o tom, zda soukromník se svým podnikáním vyžije nebo ne.
A tak se firmy a podnikatelé často ucházejí o půjčky. Obracejí se na nejrůznější finanční ústavy v naději, že se tu dočkají podpory, díky níž překonají těžké časy. A když to vyjde, je dobře.
Jenže ono to často také nevyjde. Podnikatel by půjčku sice chtěl, ale v bance mu ji odmítnou dát s tím, že se mu nepodařilo prokázat, že budou takové požadované peníze i splaceny. A pak má dotyčný soukromník i nadále tytéž problémy. A aby hledal pomoc někde jinde.
Ale kde jinde shánět půjčku než v bance? Pokud to ještě nevíte, existují i nebankovní společnosti. A dejme tomu nebankovní hypotéka bez registru je půjčka, která se dá sehnat snáze než bankovní půjčky. Protože se za ni ručí nemovitostmi, jež zájemci o peníze mívají, a ne vysokými příjmy a dokonale vypadajícími registry dlužníků, u kterých tomu bývá právě naopak.
Ten, kdo chce podnikatelskou půjčku, zkrátka může nabídnout nebankovní společnosti nějaký objekt jako záruku, že všechno vrátí, a tím se vyhne nepříjemnostem, jaké přináší prověřování žadatelů v bankách. A peníze se tedy seženou daleko snáze.